Рјешење о одређивању притвора осумњиченом А. Г.
ОКРУЖНО ЈАВНО ТУЖИЛАШТВО У БИЈЕЉИНИ
Број: ИТ- П-1-30-2/25
Бијељина, 15.07.2025. године
РЈЕШЕЊЕ О ОДРЕЂИВАЊУ ПРИТВОРА ОСУМЊИЧЕНОМ А. Г.
На приједлог Окружног јавног тужилаштва у Бијељини, Подручна канцеларија у Сребреници, Основни суд у Сребреници је својим Рјешењем од 14.07.2025. године одредио притвор осумњиченом А. Г., због основане сумње да је починио кривично дјело – Насиље у породици или породичној заједници из члана 190. став 3. у вези са ставом 1. и 2. Кривичног законика Републике Српске.
Осумњичени је дана 12/13.07.2025. године у мјесту Глогова, општина Братунац, након вербалне расправе, ванбрачној супрузи Е. В., у присуству малољетне дјеце, задао више удараца ногама и рукама, након чега јој је ставио кухињски нож испод врата и запријетио јој да ће је заклати, док је Млдб. сину задао више удараца ногом и отвореним дланом.
Према осумњиченом А. Г. је одређен притвор у трајању од мјесец дана, из разлога који су прописани у члану 197. став 1. тачка в) Закона о кривичном поступку Републике Српске.
“Овом објавом не прејудицира се исход кривичног поступка и не нарушава се принцип пресумпције невиности. Свако се сматра невиним док се правоснажном пресудом не утврди његова кривица.”